På följande datum/tider har Du möjlighet att -Prova på Karate utan kostnad, skulle du missa dessa datum, kan man även vara med och testa  1 gång, innan man bestämmer sig att träna hos oss. Så snart Du bestämt dig betalar du in terminsavgiften till vårt PG-konto. Alla uppgifter hittar du på hemsidan under Om klubben / avgifter eller Börja träna / avgifter.

Att göra en sparkteknik som på bilden här intill lära man sig kanske inte första terminen, men i vår tävlingsgrupp jobbar de med olika tävlingstekniker som den vi ser på bilden.

NYBÖRJARKURSER i våra olika lokaler;

JUDOHALLEN   Vid simhallen 2:a vån

OBS. OBS. KarateKidz 6-8år  Tyvärr kan vi INTE ha en Nybörjarkurs HT-18

Intresserade Nybörjare KarateKidz, 6-8 åringar, hänvisas till Fjordskolan under HT-18.  Prova på söndag 9 samt 16 september kl. 10.00

 

HARMONISALEN  Vid simhallen 2:vån

Nybörjare Barn 9-12år   Lördag den 8 september samt Lördag 15 september kl. 10.00

 

 

KOLLASKOLANS GYMNASTIKSAL

Vuxen& Ungdomsgrupp 13år och äldre  Onsdag den 12 september samt onsdag den19 september kl. 19.30

 

 

FJORDSKOLANS GYMNASTIKSAL

KarateKidz 6-8år  Söndag den 9 september samt söndag den 16 setpember kl. 10.00

Barngrupp Nybörjare 9-12år  Torsdag den 13 september kl. 17.00 samt Söndag den 16 september kl. 11.00

Vuxen& Ungdomsgrupp 13år och äldre  Fredag den 14 september kl. 17.00 samt söndag den 16 september kl. 13.30

 

GDPR

KBA KK behöver era personuppgifter till vårt medlemsregister för föreningens verksamhet. Föreningen använder också uppgifterna för att rapportera till Karateförbundet och RF (Riksidrottsförbundet), försäkringsbolag samt för att söka Kommunala- och Statliga aktivitetsbidrag. Vid  Prova på- tillfället får man fylla i en blankett med personuppgifter, om man väljer att börja träna/bli medlem, förs man in i vårt medlemsregister. Om man testar Karate men inte fortsätter, förstör vi blanketten inom 3 veckor efter våra      – Prova på- tillfällen.

VÄLKOMNA ATT PROVA PÅ KARATE 2 GÅNGER, UTAN KOSTNAD!!